יום עיון זה התקיים במסגרת חודש המאבק הבינלאומי באלימות, סמים ואלכוהול, אותו מציינת הרשות העירונית כבכל שנה ונוצר בשיתוף מכון חרוב – מכון  העוסק בהכשרה ובמחקר בתחום של ילדים נפגעי התעללות והזנחה.

את יום העיון פתחה מנהלת המרכז להורות - הגב' גילית אבטליון, שבירכה את הנוכחים והנוכחות ואמרה: "בכל שנה אנו מציפות נושא שלא מספיק נוגעים בו במהלך הלימודים, נושא שחשוב שנציף ונרחיב ותמיד יוצא שהנושא מתחבר לסדר היום הציבורי".

אליה הצטרפה הגב' אביטל פרידמן - מנהלת תחום רווחה ורכזת ההכשרה המעשית בקמפוס חרוב לילדים, שהסבירה כי כיום קיימת ההבנה שטראומה משפיעה על ההתפתחות הילד ועל עתידו ולכן יש לדבר על הטראומה באופן גלוי.

צילום: הרשות העירונית למאבק

בהרצאה הראשונה הגב' קרן גולדברג- פסיכולוגית התפתחותית, הסבירה על השפעת טראומה על ילדים בגיל הרך ואחריה עלתה הפסיכולוגית, ד"ר סמדר גרטנר שדיברה על הקונפליקט בשיח על אירועים קשים.

במאי הקרוב תיפתח השתלמות מקצועית בנושא במרכז להורות משמעותית – לפרטים נוספים והרשמה – עקבו אחר הפרסומים בפייסבוק המרכז להורות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]