צילום: מינהלת רובע י"-א י"ב

תלמידי בתי הספר העל יסודי מסיימים אוטוטו את שנת הלימודים ויוצאים לחופשת קיץ ארוכה בת 70 יום.

זה זמן ארוך מאוד כדי למלא בו את המצברים, לנוח ולנפוש, לטייל וליהנות, ואולי גם להתנדב או לעבוד.

אך עלול גם להיות גורם מפתה להשתובבות ולנטילת סיכונים מיותרים. כמה גופי קהילה חברו יחד על מנת להכין את הילדים לעונת הקיץ שתהיה מוצלחת ונעימה. 

צילום: מינהלת רובע י"-א י"ב

ליוזמה המשותפת חברו מנהלת רובע י"א-י"ב, השיטור העירוני והנהלת מקיף ט׳ אשר כנסו את התלמידים והעבירו להם סדרת הרצאות מעניינת שנועדה "לסייע לבני הנוער להעביר את חופשת הקיץ בשלום" כפי שאומר ראש מינהלת הרובע מר שלומי נהון.

ההרצאות הועברו ע"י שוטרים ומפקחים בפיקודו של מפקד השיטור העירוני דדי אזולאי. השוטרת תמר פרי והשוטרים מתן אקריש ושרון עמר דיברו על הסכנות בשתיית אלכוהול, על קטטות רחוב, ונדליזם, מפגעי רעש והסתבכות פוטנציאלית עם החוק.

"בכל הנושאים הללו יש סכנה למעורבות צעירים אשר נסחפים לתוך מערבולת של התנהגות אסורה הגם שלא התכוונו לזה מלכתחילה" מסבירים בשיטור ומקווים כי המסרים החינוכיים עליהם דיברו אכן נקלטו והופנמו בלב בני הנוער. 

ראש מנהלת רבעים י"א י"ב מר שלומי נהון, דיבר על המרחב הציבורי, על הקהילה, הגנים הציבוריים וחופי הרחצה המשמשים מקום לאתנחתא והתרגעות אך יש להימנע מלהיגרר אל תוך השעות הקטנות של הלילה, לייצר רעש סביבתי המפריע את מנוחת השכנים או לפגוע ברכוש הציבורי.

צילום: מינהלת רובע י"-א י"ב

"התלמידים האזינו בקשב רב התעניינו ושאלו שאלות רבות" אומר מר נהון וציין כי "מטרת ההסברה הייתה להבהיר שאפשר ליהנות בחופשת הקיץ בדרכים ערכיות ונכונות, לנצל את החופשה לתחביבים, טיולים, מפגשים חברתיים לימודים, בילויים משפחתיים ולחזור בכוחות חדשים ורעננים לשנת הלימודים הבאה". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]