שמואל אבואב בביקור בחווה החקלאית באשדוד

החווה החקלאית באשדוד עובדת ללא הפסקה. החווה הינה בית ספר שנותן שירות ל-37 בתי הספר בעיר אשדוד.

מדי שבוע לומדות בחווה 87 כיתות. שליש מהכיתות הינן מהחינוך הרגיל. שליש כיתות חינוך מיוחד ושליש תלמידים מצטיינים מכיתות ה' עד ט'.

מדי שבוע לומדים בחווה כ-1,800 תלמידים. במציאות של ימינו, חשיבות היציאה לשדה, לחממה, לקטיף ולעבודת אדמה, לא תסולא בפז.

מנכ"ל משר החינוך, מר שמואל אבואב הגיע לביקור בחווה השבוע. המנכ"ל ביקר בחממת חקר משוכללת שהוקמה בחווה על ידי חברת אדמה וצוידה בציוד טכנולוגי מתקדם, לצורך הכנת עבודות חקר.

צוות המורות של החווה הדגים למנכ"ל שימוש בציוד הטכנולוגי והסביר על השימוש בציוד עם התלמידים.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

כמו כן, המנכ"ל סייר ברחבי החווה ושמע על תכניות הלימוד המגוונות לכלל הצרכים והאוכלוסיות של בתי הספר ועל הפעילות הענפה של החווה לקהילה המקומית מגני ילדים ועד קשישים. המנכ"ל ביקש לדעת מהם הצרכים של החווה, כדי לנסות לסייע. 

מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבואב סיכם את ביקורו הקצר בחווה בהודעה טלפונית למנהלת החווה: "רציתי להודות לך על הביקור, אמנם הוא היה קצר, אבל זה מעט שמלמד על המרובה.

אפשר להיות בזמן קצר ולהתרשם מהמגוון הגדול, מההשקעה, מהמקצועיות. מכך שאתם ידעתם לגוון ולהעשיר את כל המנעד הגדול של האפשרויות שחווה יכולה להציע.

התחושה של השליחות, המקצועיות, המסירות והאהבה של התחום, הביאה את החווה הזו לכדי יכולת להעניק מגוון כל-כך גדול גם לאוכלוסיות מתקשות של החינוך המיוחד, וגם לילדים האחרים שמוצאים עניין ואתגר בהגעה שלהם לחווה.

אני רוצה להוקיר תודה לך ולצוות שמלווה אותך. כל אחד בתחומו ידע להסביר במקצועיות רבה, ואני מאוד מוקיר ומעריך ומודה לכם, שיהיה בהצלחה". 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

חדווה אליעד, מנהלת החווה מסכמת: "שמחנו לארח את מנכ"ל משרד החינוך. זו הפעם הראשונה שמגיעה לחווה אישיות כה בכירה ממשרד החינוך.

ידענו על הביקור בהתראה של שלושה ימים בלבד. הביקור היה קצר וניסינו להדגיש בפניו את החזון והמטרות שלנו.

אני שמחה שהספקנו לסייר עמו בזמן כל כך קצר בכל רחבי החווה ולהציג בפניו את העשייה החינוכית. ברצוני להודות לצוות החווה על ההשקעה הרבה בהכנת הביקור ועל כך שהגיעו במיוחד ביום שישי".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]