הרב יוסף שיינין, הרב הראשי אשדודבשל המשך התפשטות נגיף הקורונה בישראל ובעולם והפחד והבהלה השוררים בשל כך, הרב יוסף שיינין, הרב הראשי אשדוד, מחזק את ידי תושבי העיר במכתב מרגש. מידי בוקר צפוי הרב למסור שיעור תורה יומי בכל בוקר בשעה 09:30. מוזמנים להצטרף - לחצו כאן!

כך כתב הרב במכתבו:

"לאחי ורעי תושבי אשדוד היקרים שלום וברכה,

כולנו נמצאים בעיצומה של תקופה לא קלה, כאשר מגפת הקורונה מקיפה את כל העולם כולו, ואף גדולי הרופאים, אין לאל ידם להושיע. כל העולם שרוי בפחד מפני הבלתי נודע, אבל אנחנו כיהודים מאמינים יודעים בוודאות, שיש כאן יד מכוונת משמים.

אמנם נסתרות דרכי השם, אבל במסורת ישראל גילו לנו מעט מזעיר, מה מוטל עלינו לעשות לעת כזאת. דוד מלך ישראל כתב בספר התהלים שלו (פרק יג פסוק ו') – הספר שיהודים בכל הדורות, שפכו ליבם על ידי אמירה מזמירותיו – "ואני בחסדך בטחתי, יגל לבי בישועתך".

פסוק זה אף הוכנס על ידי אנשי כנסת הגדולה, כחלק מתפילת שחרית. פירוש הפסוק – ברגע שאני בוטח בחסדו של הקב"ה שיצילני מכל צרה, מיד כבר יכול לבי להתמלא גילה ושמחה.עצם הביטחון בקב"ה, מבטיח שחסדיו יקיפו אותי ויגנו עלי, כמאמר הכתוב (תהלים לב י') "הבוטח בה' חסד יסובבנו".

מכתבו של הרב שיינין

לצד שמירה קפדנית על הוראות הרופאים, כמתחייב ממצות ונשמרת מאד לנפשותיכם, עלינו להתחזק בביטחון בבורא עולם, זה מה שיביא לנו את הישועה. כתב אחד מגדולי הדור האחרון – הסטייפלער זצ"ל – שגם אדם שעובר עברות, אם יש לו בטחון בקב"ה, הוא יינצל מכל צרה. הוא למד את זה מלשון התפילה "ותן שכר טוב לכל הבוטחים בשמך באמת".

אחי ורעי,
בל נתייאש ובל נתמלא פחד, חס ושלום.
נבטח בבורא העולם, ונזכה לראות ישועות ורפואות.

הכותב באהבה רבה,
הרב יוסף שיינין
הרב הראשי אשדוד".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]