צילום: אווה גרמן סטודיו

כמידי שנה, נערכו בתחילת השבוע מופעים בהשתתפותם של כל חניכי חוגי המחול במרכזים הקהילתיים באשדוד, בהדרכתה של הכוריאוגרפית נואליה אמקייס, זאת על מנת לאפשר להורים ולבני משפחותיהם של החניכים, לחוות מעט מההתמדה וההשקעה של הרקדנים הצעירים.

המופעים ייצגו  את שלל סגנונות הריקוד שלמדו הקבוצות השונות לאורך המחצית הראשונה של השנה - כך למעשה נולד מופע שבו כל קבוצה באה לידי ביטוי בסגנון הייחודי לה. ביומיים רצופים, הופיעו כל קבוצות הגילאים, מהגיל הרך ועד ללהקה הייצוגית.

מנהלת הלהקה, מדריכותיה והחניכים מבקשים להודות לויטלי סלוצקי, סמנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי, לשלום לוטטי-מנהלו של מרכז קהילתי 'טנה', למרינה וקסלר, מנהלת מרכז קהילתי 'דיונה' וליניב פרלמוטר, מנהלו של מרכז קהילתי 'אחווה', על עזרתם בהפקת המופעים ועל העובדה כי הם מטפחים את פעילות הלהקות במהלך כל השנה בליווי צמוד ובתמיכה.

צילום: אווה גרמן סטודיו

בשיעוריה, הכוריאוגרפית נואליה אמקייס, מלמדת מגוון רחב של סגנונות ריקוד מהיפ הופ וג'אז, דרך פאנק, לטיני ותיפוף, ועד מחול ישראלי. בסגנון הדרכתה היא שמה דגש על מקצועיות ומשמעת תוך שמקפידה על יחס אישי והענקת חום ואהבה לרקדנים ולרקדניות.

אמקייס: "מידי יום אני מגלה מחדש, עד כמה הריקוד תורם לבניית הביטחון העצמי של הילדים ובני הנוער ולפני הכול מסב להם הנאה ומעניק להם שמחה בחיים."

יחד איתה מלמדים בנוסף גם המורים יאנה מרמן דוד אהרונוב, נלי ישי וליאור ענקי. כיום ישנם למעלה מ- 700 רקדנים והלהקות כוללות טווח נרחב של קבוצות גילאים: מהגיל הרך, כיתות א' עד ו', טרום להקה של כיתות ז'-ט', וכמובן הלהקה הייצוגית (כיתות י') וגם רקדנים אחרי צבא.

צילום: אווה גרמן סטודיו