כפר הילדים והנוער “נווה גלים” אשדוד | קרדיט: המפעל להכשרת ילדי ישראל

לצורך קיומן של חגיגות בר ובת מצווה לילדים והילדות, אשר נערכות בכל שנה בחודש מאי ברחבת הכותל בירושלים, כפר הילדים והנוער 'נווה גלים' הפועל באשדוד, זקוק לתמיכה ותרומות. על כן, יתקיים בחודש הבא (03.03) הפנינג שמטרתו לחבר את כפר הנוער לקהילה, גיוס מתנדבים וסיוע בתרומות לצרכי ילדי הכפר.

כפר הילדים והנוער, אשר מפוקח על ידי משרד החינוך ומשרד הרווחה, הינו מתחם פנימייתי המושתת על המודל המשפחתי. חבוי ונסתר מעיניהם של תושבי העיר, הפך הכפר בשנים האחרונות לכפר ילדים קהילתי המהווה בית חם ואוהב עבור 60 ילדים ונוער מגיל 8 ועד 18.

המודל המשפחתי מאפשר לילדים לעבור חוויה מתקנת של גדילה והתפתחות במסגרת משפחתית מתפקדת, תוך התייחסות ותשומת לב אישית לקשייהם ומצוקותיהם. במסגרת זו מנסה המפעל להכשרת ילדי ישראל, לשתף ולערב את ההורים בתהליך החינוכי של ילדיהם, תהליך אשר דורש עבודה מאומצת, אמיצה ועקבית לשינוי בסיס הקשר שבין הילד להוריו.

מרבית הילדים, אשר מוצאים מביתם באשדוד, ממשיכים את חינוכם באותם בתי ספר אליהם הלכו עוד לפני יציאתם מהבית. מטרת הכפר מתמקדת בשני תחומים מרכזיים: בחינוך הפורמלי - צמצום הפערים הלימודיים, ובהרחבת החינוך הבלתי פורמלי, תוך סיפוק צרכיהם הבסיסיים של הילדים, החיוניים להתפתחותם התקינה.

ההפנינג הפעלות וגיוס כספים ומתנדבים עבור כפר הנוער נווה גלים אשדוד –יום ראשון, 03/03, בין 17:00 עד 20:00.

התרומה מוכרת לסעיף 46 לפקודת המס.