כלנית יפרח (ז"ל) | באדיבות המשפחה

כלנית יפרח (ז"ל) הייתה מורה, מחנכת כיתות ג'-ד', בבית הספר חזון יעקב באשדוד במשך 23 שנה. לפני כשלושה חודשים לאחר שלא חשה בטוב באופן מתמשך, ערכה בדיקות במהלכן התגלה לה גידול סרטני. תוך פחות מחודש הלכה כלנית לעולמה והיא בת 43 בלבד.

היא הייתה רכזת החינוך החברתי בבית הספר ובמשך שנים יזמה וניהלה פרויקטים חברתיים חינוכיים וערכיים עם תלמידי בית הספר למען הקהילה. על כך קיבלה תעודת הצטיינות מחוזית, בין היתר אף זכתה לתואר "מורת המאה" על מסירותה הרבה.

כלנית הותירה אחריה את דורון בעלה ואת ארבעת ילדיהם. בנוסף להיותה מורה ומחנכת מסתבר כי היא הייתה אשת חסד רבת פעלים. במשך שנים, מידי חג פורים, הפעילה כלנית גמ"ח תחפושות למען ילדים ממשפחות במצוקה ומידי שבוע סייעה במצרכי מזון למשפחות מעוטות יכולת.

במסגרת תפקידה היא יזמה פעילויות חברתיות לקבוצות שונות באוכלוסייה: ביקור ילדים חולים בבית החולים קפלן, הכנת שי וברכה לחיילי צה"ל, קימחה דפסחא שארגנה באופן מופתי שלא תישאר ולו משפחה אחת ללא סיוע. הכל היא עשתה בצניעות.

דורון בעלה מספר בכאב: "איבדנו אישה יקרה, אהובה ומסורה. היא הייתה רעיה אשת חייל ואימא למופת. תמיד נכונה לעזור כשחיוך גדול מרוח על פניה - אשת חסד אמתית. היא סייעה בסלי מזון למשפחות של ילדים מבית הספר שידעה כי הם במצוקה מבלי שאף אחד יידע על כך. היא לא הייתה מורה רגילה."

כלנית חינכה דורות שלמים של ילדים באשדוד, ביניהם גם את לבנת בן חמו שדרנית גלגל"צ, שכאבה את הבשורה הקשה. ביום שלמחרת, בתכניתה ברדיו, הקדישה בן חמו מספר מילים לזכרה:

"כלנית הייתה מורה נהדרת ועשתה כל דבר בחיוך מאוד גדול - זה אחד הדברים שאני הכי זוכרת ממנה. החיוך הענק הזה, האהבה המטורפת והחום לתלמידים עם הרבה מסירות. בשבילי היא הייתה המורה כלנית, השמחה הפורחת והנהדרת שידעה לתת תשומת לב לכל תלמיד."

האזינו להקדשה המלאה של לבנת בן חמו >>

"זה נפל עלינו כרעם ביום בהיר" - משתפת מורה בבית הספר וחברתה הטובה. "רק בת 43. נקטפה ללא שום התראה, אפילו לא הספקנו להיפרד ממנה".

"כלנית הייתה עמוד התווך גם בבית וגם בבית הספר" - הוסיפה, "היא הייתה סמל ודוגמה למורה ומחנכת דגולה בעלת השפעה רבה. המיוחד שבה הוא שהיא נגעה בכולם. תמיד נתנה לאחר את ההרגשה שמגיע לו. לכל מקום שהגיעה אליו הייתה מביאה איתה אור של שמחה ואהבה. את ילדיה היא חינכה לאהבת התורה, אהבת העם, הארץ וכל אדם באשר הוא. זו אבדה גדולה."

לינוי בתה בת ה16 החליטה שהיא ממשיכה את דרכה של אימה, ובחודש האחרון גייסה תחפושות לפורים למען ילדים ממשפחות במצוקה. לפני כשבוע ימים בלבד החליטה בנוסף לצאת בקמפיין גיוס כספים להוצאת ספר תורה לעילוי נשמתה של אימה המנוחה.

לתרומות לחצו כאן!

כך כתבה לינוי בדף הקמפיין:
"לזכר אימא שלנו, האישה הגדולה והצדיקה שהייתה לצדנו תמיד וכל בעיה שהייתה היא הייתה פותרת לנו בשנייה. הייתה דואגת לנו כל כך, מקריבה מעצמה עושה הכל למעננו בלי לחשוב פעמיים. דואגת לסביבה שלה, תמיד לעזור לכמה שיותר אנשים!

אף פעם היא לא הסתכלה על עצמה, רק על הזולת. איך לעזור איך לשמח ולשמוח, לדאוג למשפחה שלה שלא יחסר להם כלום לעולם! לא יהיה מישהו שידאג, שיאהב אותנו כמו שאת אהבת אותנו.

אימא שלנו היקרה, לפני כחודשיים התבשרה עלינו הבשורה שאת חולה במחלה הארורה שלקחה לנו אותך. אנחנו רוצים לגעת בליבם של כמה שיותר אנשים ולזכרה אנו רוצים להוציא ספר תורה לעילוי נשמתה. כמו שאימא תמיד הייתה נותנת ותורמת, עכשיו אנו רוצים להחזיר לה על כל הטוב שעשתה.

אנחנו תמיד נהיה מה שרצית שנהיה, נהיה חזקים, בשבילך! תשמרי עלינו מלמעלה. אוהבים המשפחה."

לתרומות לחצו כאן!

ביום רביעי הבא (13.03) בית הספר חזון יעקב, בהנהלתו של תמיר רענן, מארגן ערב הנצחה לזכרה באולם אשכול הפיס ברחוב ז'בוטינסקי 86 באשדוד. המשפחה והחברים מגיעים לחלוק רגע של כבוד ולהוקיר את אשת החיל והחסד המסורה והאוהבת שהייתה כלנית יפרח זיכרונה לברכה. מוקירי זכרה מוזמנים להצטרף.