תחרות הנואם הצעיר במקיף ו' | באדיבות בית הספר

ביום שני האחרון בבית הספר מקיף ו', בניהולה של ד"ר רונית טאוב, התקיימה תחרות הנואם הצעיר, בחסות רוטרי אשדוד. את נאומיהם כתבו וערכו הנואמים הצעירים, שעלו מהחטיבה העליונה של המקיףבסיוע צוותי החינוך.

כל נאום היה צריך לעמוד בזמנים של 4 דקות לכל היותר, וניתנו נושאים מוגדרים מראש לתלמידים, מתוכם אלו בחרו במה להתעמק ולעסוק על פי זיקתם לתחום, תוך שימת דגש על קוהרנטיות, עמידה בפני קהל ושאר מיומנויות דיבור בציבור.

פאנל השופטים המכובד כלל את נשיאת רוטרי אשדוד, הגב' אמה ברזילאי, ונציגי הצוות החינוכי- ד"ר טאוב, הרכזת החברתית רונית מויאל, רכזת השכבה ריקי משה ויועצת בית הספר ירדנה להב. את המעמד הנחתה המורה איילת קדוש אשר גם תרמה וסייעה יחד עם אנשי חינוך נוספים בהכנת התלמידים לקראת המאורע.

למקום הראשון בתחרות הגיעה שיר אמש, תלמידת כיתה י"ב, שזכתה לניקוד הגבוה ביותר וריתקה כמו יתר עמיתיה למעמד, את כלל הנוכחים

תחרות הנואם הצעיר במקיף ו' | באדיבות בית הספר

"תחרות הנואם הצעיר, שהחלה באשדוד לזכרו של הנואם דורון דנקנר ז"ל, הפכה למסורת ברוב סניפי רוטרי בישראל, ובשמה ממשיך רוטרי להצמיח דורות חדשים של מנהיגים צעירים" - ציינה אמה ברזילאי, נשיאת רוטרי אשדוד, "האווירה במקיף ו' הייתה משפחתית, נעימה ורצינית." 

"כמורה בעברי" - הוסיפה, "התמוגגתי מרצינותם של הנואמים ורמת הקשב והכבוד שרכשו להם עמיתיהם התלמידים בקהל. היה לי גם העונג לראות עד כמה פעיל ומעורב היה הצוות החינוכי בפרטי התחרות, ורצונה של המנהלת להעמיק ברזי התכנית ודרישותיה זוכה מצידנו להערכה רבה."

ד"ר טאוב, מנהלת בית הספר: "כל פרויקט חינוכי העוסק בהצמחה של מנהיגות צעירה ראויה, חשוב שיהפוך בבית הספר למסורת. ארגון רוטרי פתח לנו צוהר נוסף לעוד מקפצת העצמה אישית של התלמידים, ומאפשר בכך למגוון אנשי חינוך בבית הספר לקחת חלק בעשייה פדגוגית עם הנוער, וחיזוק הקשר בין כלל הצוות והתלמידים."

"כשישבתי בפאנל השופטים, התבוננתי בקהל התלמידים הקשוב והמפרגן שלנו והאזנתי לנאומים" - הוסיפה, "התמלא ליבי בגאווה על המובילים של מחר. אני מודה לכל הצוות החינוכי העמל והרציני של המקיף שלנו שעובד עם כל הלב והנשמה ולארגון רוטרי ונשיאתו באשדוד שתרמו מעצמם ומזמנם לעוד מפעל חינוכי מקסים!"