קרדיט: תחום הנוער

יוזמה מרגשת בהובלתם של תחום הנוער בחברה העירונית לתרבות הפנאי, בשיתוף עם המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הנוער והצעירים, יניב קקון - שמאפשרת מענה של פעילויות תרבות ופנאי לכל בני הנוער באשדוד.

מזה מספר חודשים, צוות תחום הנוער באשדוד בהובלתו של רכז המנ"שים (מרכזי נוער שכונתיים) העירוני אייאסו גבייה וצוות מדריכים, שוקדים על פיתוח והטמעת מועדוני נוער בכל רחבי אשדוד.

מרכזי הנוער השכונתיים במרכזים הקהילתיים קמים בימים אלו במטרה לתת מענה לשעות הפנאי של בני הנוער בשעות אחה"צ ובערב. במרכז השכונתי יקבלו את פני בני הנוער פעילות תרבות שונות בתחומי תקלוט, ריקוד, מוסיקה, טיולים, מרכזי למידה חברתיים, הכשרות מקצועיות וגם מועדון פתוח, פשוט להיות בו.

המנ"שים | קרדיט: תחום הנוער אשדוד

"המקום נותן תחושה של חופש" - אומר ליאור, בן נוער שמגיע לאחד ממרכזי הפעילות שנפתחו לאחרונה. "אנחנו מרגישים שהשקיעו בנו - המקום נראה מגניב עם הציורים והגרפיטי שאנחנו מאוד אוהבים."

הבטם, מדריכה באחד המנ"שים הוסיפה: "המנ"ש הוא מקום לשינוי חברתי. הוא נותן לנערים ולנערות את האפשרות להעביר את שעות הפנאי במקום ראוי ונכון, להיחשף לתכנים חינוכיים וערכיים תוך התנדבות בקהילה".

מזל שאלתיאל, ראש תחום נוער בחברה העירונית לתרבות הפנאי ומובילת הדרך בכל הנוגע לחינוך הבלתי פורמלי בעיר: "בתחום הנוער האמון על תחום החינוך ערכי חברתי, פועלים למתן מענים לבני הנוער לצריכת פעילות איכותית בזמן הפנאי. ביטוי לכך הינם המנשי״ם שבשנה הקרובה יפעלו כמעט בכל רובע בעיר. אין ספק כי זהו חלום שמתממש."

קרדיט: תחום הנוער

יניב קקון, יו"ר תנועת אשדודים, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הנוער והצעירים הוסיף: "עשרות בני נוער כבר ממלאים את המרכזים שפרשנו ברחבי העיר ונהנים מציוד מתקדם, אירועים, מדריכים מעולים ואחלה אוירה. לאור ההצלחה, בברכת ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, מרכזים נוספים יוקמו כבר השנה כמענה לצורך הברור העולה מבני הנוער האשדודים. זו הזדמנות להגיד תודה גדולה לצוות תחום הנוער על היוזמה והביצוע. יש לכם איפה להיות, בואו למנ"שים, זה ה-מקום."

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "הכוח הוא ליצור את מקום הפעילות של עצמך ולהשפיע על השכונה בה אתה גר. בני נוער מכל העיר שיוזמים ומקדמים פעילויות ערכיות וחברתיות משמעותיות עבור עצמם ועבור הקהילה ברובע. זו הבשורה הגדולה שאנחנו מביאים איתנו במהלך המבורך הזה."

המנ"שים פתוחים שלושה פעמים בשבוע בשעות אחה"צ והערב ופותחים את שעריהם בפני כל בני הנוער בכיתות ז'-יב'. למעוניינים בפרטים נוספים; מוזמנים ליצור קשר ישירות עם מרכזי הנוער השכונתיים בעם שלום, אחווה וחרצית או עם תחום הנוער העירוני בטלפון: 08-8521114.