אל הכנס הארצי, היחידי והייחודי בישראל, המתקיים זו השנה הרביעית ברציפות באשדוד, הגיעו נציגים מכל הארץ על מנת לחשוף בפני בני הנוער את פעילותן של 33 מסגרות ו-20 מכינות קד''צ של שנת השירות.

במקביל ליריד המציג את המסגרות השונות, התקיימו פאנלים ומעגלי שיח בנושא שנת השירות והמכינות, בהם אפשר היה לחזות בלא מעט אשדודים, בוגרי מכינות ושנת שירות, שסיפרו למשתתפים על החוויות והפעילות שלהם במסגרות שנת השירות. 

תלמידים מכל הארץ הגיעו לכנס באשדוד והיה מרגש לראות כיתות שלמות של תלמידים עם המורים והמחנכים, צועדים יחד למתחם הכנס, תוך רצון לראות וללמוד על האפשרויות ששנת השירות מציעה להם.

"היה מרגש לראות תלמידים שהגיעו מכל אזורי הארץ, ממצפה רמון ודרומה ועד הצפון הרחוק, כדי ללמוד ולדעת איפה הם יכולים לקחת חלק בהתנדבות פעילה במדינת ובחברה שלהם" אומר חי וחניש, מנהל המרכז לשירות משמעותי אשדוד. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

כזכור, הכנס נולד כתוצאה משיתוף פעולה בין המרכז לשירות משמעותי אשדוד ובין מקיף ח', באחריות אורי מלמד המורה לשל''ח, ומדהים לראות כיצד עיריית אשדוד מעודדת ומקדמת את הנושא בקרב תלמידי העיר. 

לבד מהתלמידים, מהארץ ומאשדוד, נכחו באירוע חיילי גרעין הנח''ל (נוער חלוצי לוחם) הפועלים באשדוד (גרעין טמאו), אשר התגייסו לנח''ל לאחר שביצעו את שנת השירות.

חיילי הנח"ל ענו על שאלות לתלמידים, סיפרו על הגיוס כגרעין לצה''ל, וספרו אודות פרק המשימה שלהם בעיר אשדוד. 

"לאור העובדה שהעיר אשדוד הינה העיר היחידה בארץ שמקיימת אירוע בסדר גודל כזה, אפשר לראות כיצד העיר דוחפת ומניחה על סדר היום את חשיבות השירות", אומרים במרכז לשירות משמעותי ומציינים כי מאז תחילת הפעילות של המרכז לשירות משמעותי בתחום זה בבתי הספר, ישנה עליה במספר הבוחרים לצאת לשנת שירות ומכינות. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אורי, מורה לשלח במקיף ח' וממארגני הכנס אומר: "הכנס היה אירוע מרגש מאוד. מבחינתי, לראות חבר'ה מכל הארץ מגיעים לשמוע על שנת התנדבות בקהילה, זה מחמם את הלב.

הייתי שמח לראות תלמידי י"ב מהעיר נכנסים למעגל הכל כך חשוב הזה. אני מקווה שיותר ויותר תלמידים מאשדוד יחשפו לעניין ויעשו שנת שירות או מכינה קדם צבאית בעתיד".    

מנהל המרכז לשירות משמעותי אשדוד, חי וחניש: "אירוע זה מדגים את חשיבות התרומה לקהילה ופיתוח ההון האנושי של הדור הצעיר, שהוא תוצאה ישירה לשנת עשייה משמעותית.

בעתיד הקרוב נראה את אותם בוגרים במקומות בהם הם יוכלו לקדם ולקחת חלק פעיל בפיתוח, קידום, חינוך ובהגנה על כלל ההיבטים של החברה הישראלית".

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]