ד"ר ורדה מוסקוביץ, מנהלת מרפאת ילדים של כללית באשדוד, ממליצה להגיע להתחסן ומסבירה לתושבי אשדוד והסביבה על החשיבות הרבה של מבצע חיסוני השפעת שהחל השבוע לקראת החורף הקרוב, עבורכם ועבור ילדיכם. שפעת היא מחלה נגיפית נפוצה ומידבקת שתסמיניה מלווים בחום, כאבי שרירים, שיעול, כאב גרון וכאב ראש.

ד"ר מוסקוביץ מסבירה: "בחלק מהמקרים עלולה מחלת השפעת לגרום לסיבוכים. החיסון נגד שפעת נמצא מחקרית כאחד מפעולות המנע הבטוחות עם יעילות מוכחת בהפחתת תחלואה ואפילו תמותה מהמחלה. גם עבורכם וגם עבור סביבתכם". השנה הצטיידה כללית בחיסוני שפעת כנגד 4 זנים על פי המלצת משרד הבריאות המבוססת על המלצות בינלאומיות של ארגון הבריאות העולמי. חיסון שפעת 4 זנים מציע כיסוי רחב ונחשב לחיסון בטוח.

צילום אופיר לוי דוברות כללית

"אני קוראת לאוכלוסיות בסיכון גבוה לפתח סיבוכים של המחלה, כגון חולים כרוניים, בני 65 ומעלה בדגש על מטופלים הנמצאים בסיכון גבוה לחלות בדלקת ריאות, שוהים במוסדות ומרותקים לביתם, נשים המתכננות היריון ונשים הרות ולאחר לידה, להגיע למרפאת כללית באשדוד ולהתחסן בהקדם", מפרטת ד"ר מוסקוביץ.

מחקר בינלאומי בשיתוף כללית מצא כי חיסון נגד שפעת מפחית משמעותית סיכון לאשפוז נשים הרות בעקבות המחלה. "לאימהות לעתיד יש מספר אתגרים הנוגעים לבריאותן ובריאות העובר שלהן כשאחד מהם הוא הימנעות משפעת, שכן המחלה כרוכה בסיבוכים בשכיחות גבוהה יותר בקרב נשים בהריון ביחס לבנות גילן", היא מסבירה.

ומה לגבי הילדים שלנו ?

"משרד הבריאות ממליץ לחסן ילדים מגיל 6 חודשים ועד גיל 12 שנים בשל היותם חשופים לתחלואת שפעת וסיבוכיה ומפיצים את המחלה לבני ביתם. ילדי כיתות ב'–ד' יחוסנו בבתי הספר. ד"ר מוסקוביץ פונה לתושבי אשדוד: "התחסנו לפני התפרצות השפעת בישראל כדי לשפר את סיכוי ההגנה מפני הידבקות במחלה. האחיות המקסימות שלנו בכללית אשדוד כבר מוכנות וערוכות לחסן אתכם. אני מאחלת לכם בשם צוותי מרפאות כללית חורף נעים ובריא".

הסרטון המלא :