ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אירח אתמול (ג') בערב בלשכתו את צוות ארבעת גנים אשר קיבלו את התו הירוק: גן רעים, גן הזית, גן ערמונים, גן ענבים.

ההסמכה לגנים ירוקים מוענקת על הפעלת תכנית לימודים סביבתית, ניהול אורח חיים מקיים ופעילות בקהילה. 

ראש העיר דר' יחיאל לסרי בירך את הגננות: "אשדוד חרטה על דיגלה אורח חיים בריא ומקיים, הזרעים הנטמנים בנושא קיימות בגיל הרך הולכים עם ילדי הגן לאורך כל הדרך והילדים גדלים, להיות בוגרים אחראיים החושבים ופועלים סביבה.

לפני כעשור התקיים בעיר תהליך מרשים בנושא חינוך שמירה על הניקיון ברשות הרבים ואת פרותיו אנו קוצרים כבר היום אין לי ספק כי הדרך להמשיך זאת היא ע"י הרחבת המעגל והוספת גנים לתהליך. אני לא רואה שום סיבה מדוע לא כל גני הילדים יהיו גנים ירוקים".

אות הגן הירוק הוענק לגנים עבור יצירת פעילות ייחודית שכללה, אקלים חינוכי וסביבה בריאה אשר כלל הפחתת הרעש בגן על ידי מדידה במד רעש, פעלו לפי סדר יום רגוע, גינון פנים ומרחבי מנוחה, הקמת גינה אקולוגית המזמינה פרפרים, הקמת ספירלת תבלינים וספירלת עשבי מרפא ויצירת שיח  בנושא תרבות צריכה – והכרת  המגוון הביולוגי בסביבת הגן כגון ציפורים, הכנת פינות האכלה, בתי מלון לגידול חרקים ועוד.

גנים ירוקים באשדוד 1

"גן ירוק" היא תכנית דגל של משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה. תו זה ניתן לגנים שהתקבלו לתכנית ועמדו בקריטריונים שקבעה התכנית, תוך שהם מתייחסים לערכים סביבתיים ומטמיעים אותם בילדי הגן.

צוות הגן מתגייס ומתחייב לשתף פעולה, יחד עם הקהילה, לחשיפת הילדים והענקת חוויות משמעותיות להכרת הסביבה, לטיפוח הסקרנות וההתפעלות מיופי הבריאה, וכמו כן ניהול אורח חיים מקיים בשגרת הגן.