תעודת הצטיינות לבני אטיאסבני אטיאס, מוותיקי העיר אשדוד, פעיל חברתי בקרב בני הנוער, מדריך טיולים ומלווה תיירים, הכרוז המוצלח והאהוב של מ.ס אשדוד ומכבי אשדוד בכדורסל ויוזם הכנה לצה"ל לתלמידים. השבוע, לקראת יום העצמאות ה71 למדינת ישראל, זכה בתעודת קצין מילואים מצטיין של פיקוד מרכז וגרם להתרגשות רבה בקרב משפחתו ומכריו הרבים.

"זו עבודה קשה של הרבה שנים, אולם מעולם לא ציפיתי לקבל חזרה - עשיתי זאת בהתנדבות ובאהבה" – אטיאס מבקש לומר ומוסיף: "אני לא מרגיש שזה שלי פרטי, אני מרגיש שהכבוד שייך לבני ביתי ובטח בטח לעיר אשדוד. אני סה"כ בורג קטן במערכת שזכה להביא כבוד גדול לעירו."

אטיאס, נולד בכ"ט בנובמבר שנת 53 כשהמדינה הייתה רק בת 6, מאז הוא מלווה אותה לדבריו, ומקווה ללוות אותה עוד הרבה שנים בהמשך. מעל 45 שנה שהוא מתנדב למען העיר ולמען הספורט, תוך שהוא עושה זאת עם המון אהבה. על אף שעבר את גיל 65, הוא עדיין מתנדב במערך הצבאי הלוחם, מה שמתבטא בימי המילואים הרבים שהוא עושה במהלך השנה ובפרויקטים צבאיים כאלו ואחרים בהם לוקח חלק.

אטיאס: "כשאתה עושה מאהבה, אתה מקבל כל כך הרבה בחזרה"

על רגע קבלת התעודה בטקס שנערך בהיכל התרבות במעלה אדומים הוא משתף: "זה מאוד מרגש לעמוד על הבמה למול אלפי אנשים, כשהשם והדרגה שלך על המסך והקריין מקריא את הרזומה שלך. מה אני יכול לומר חוץ מתודה על שזכיתי להיות במערך הזה שנקרא צה"ל, זה כבוד גדול עבורי לשרת את המדינה. עלינו להאמין בדרך, לשים כל דבר על השולחן מבלי לשמור בבטן, להילחם, להסיק מסקנות ולהתקדם. כך זה עובד בכל תחום בחיים, על אחת כמה וכמה בצה"ל."

"בכל אחד ואחת יש את הטוב הזה" - מבקש אטיאס לומר כמי שחונך לאהבת כל אדם באשר הוא, "אל תאשימו אף אחד במה שקורה לכם. תסתכלו על עצמכם במראה ותאמרו רק דבר אחד - יש לי את השמיים ואת הארץ, יש לי הכל - במה אני יכול לתרום? זה בידיים שלנו. אם כל אחד יתרום טיפ טיפה, יחד נהפוך לים של נתינה."

תעודת הצטיינות לבני אטיאס