הפרויקט שהחל כפיילוט בבית ספר אילנות זכה להערכה רבה של הורים ותלמידים ולחוות דעת מקצועית בקרב אנשי החינוך, והשנה הצטרפו לפרויקט תלמידים מהכיתות הבוגרות בבית ספר שובו. 

תלמידי כיתות ה'-ו'-ז' בבית ספר שובו אשר הצטרפו השנה לפרויקט, נהנים לספר על החוויה המיוחדת שהם חווים במסגרת המיזם.

"כל כיתה נהנית ממפגש שבועי בן שעה וחצי, בו הם לומדים לרכב על אופניים בצורה בטוחה, לומדים את כללי ההתנהגות בדרך, מהי רכיבה נכונה ובתוך כך מנחילים להם ערכים חינוכיים" אומרים בבית ספר שובו. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

הפרויקט שהחל כאמור ברשות העירונית לספורט במטרה לעודד פעילות גופנית, משתלב גם במיזם ה-Reway הגדול אשר ישנה את הרגלי הניידות שלנו בתוך ומחוץ לעיר.

במסגרת פרויקט התחבורה הציבורית הוכשרו עשרות ק"מ של מסלולי אופניים, עבור שימוש הולך וגובר באופניים בקרב הציבור ובעיקר בקרב ילדים ונוער.

"הרכיבה על אופניים הופכת לחלק חשוב באפשרויות הניידות שלנו ואנו רוצים שהיא תהיה גם בריאה וגם בטוחה" אומרים ברשות הספורט העירונית. 

ומה אומרים התלמידים עצמם? "נהנינו לרכב מביה"ס ועד לשפך הנחל, בסביבה טבעית ובאווירה כיפית" אומר לנו אחד התלמידים וחברו מוסיף "במיוחד היה כייף לרכב ביחד, רכיבה קבוצתית, עם מדריך שלימד אותנו על כללי ההתנהגות בדרך".

בבית הספר מעידים כמובן ש"הילדים מרוצים ונהנים מאוד" ומספרים על ילדים שלמדו תוך זמן קצר לרכב על אופניים וכבר נהנים לרכב לבד. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

מטרת הפרויקט הושגה מעבר לציפיות ובקרוב יתקיים דיון להרחבת הפעילות בתכניות העבודה לשנים הקרובות.

"בצד החינוך לפעילות גופנית ועיסוק בספורט, ובצד ההנאה הכרוכה ברכיבה על אופניים, יש במיזם זה ערכים נוספים שקשורים לעולם החינוך ובעיקר מחנכים את הילדים לרכיבה בטוחה" אומרים ברשות הספורט בתקווה כי המיזם אשר יאומץ גם ברשויות אחרות יביא לצמצום הנפגעים בתאונות אופניים.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]