אולגה ללוש | צילום: סטודיו adigital

נראה כי בשנים האחרונות ישנה עלייה במספר הסטודנטיות המגיעות בשערי ההנדסה, מקצוע שבעבר נתפס גברי. ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד בחרו לחזק מגמה זו, ולכן מחר (שישי), יום האישה הבין-לאומי, ייערך במכללה יום פתוח להנדסה לתואר ראשון ולתואר שני.

במכללה מזמינים מועמדים ומועמדות להגיע ולהתרשם ממסלולי הלימוד ומסגל ההוראה, ואף לפגוש ולשמוע בוגרים ובוגרות, ביניהם גם את אולגה ללוש, בוגרת המכללה ותושבת אשדוד אשר סיימה את לימודי התואר בהנדסת חשמל לפני כשש שנים, וכיום מסייעת למכללה לגייס נשים נוספות ללימודי הנדסה.

"מגיל צעיר אהבתי מחשבים, מספרים וטכנולוגיה" - מספרת אולגה. "בבית הספר הלכתי על מגמה ריאלית ובחרתי בחשמל. לאחר מכן בצבא שירתי כטכנאית מחשבים וגם שם התעסקתי עם מכשירים אלקטרוניים, חישובים ושפות תכנות".

"כשהחלטתי ללמוד תואר ראשון" - הוסיפה, "ידעתי שאני רוצה מקצוע ריאלי והנדסה נראתה לי הכי רלוונטית עבורי. מאז שסיימתי את לימודיי, אני מגיעה למכללה בימים הפתוחים כדי לספר למועמדים על החוויות שלי מהתואר, ולהציג בפניהם כיצד החומר העיוני שילמדו יבוא לידי ביטוי בעולם התעסוקה האמיתי".

אולגה ומשפחתה | צילום פרטי

את דרכה בעולם העבודה התחילה אולגה כבר בשנה השלישית ללימודים - משרה קטנה בפרויקט גדול - תחנת הכוח באשקלון. כיום היא עובדת כמהנדסת ביצוע בחברת אפקון, העוסקת בתחום החשמל בפרויקטים רבים בארץ. "אנו מתעסקים בפרויקטים רבים, כמו בניין אינטל החדש בפתח תקווה, תחנות חשמול של רכבת ישראל ועוד".

"אני אוהבת את העבודה שלי ומאמינה שנשים צריכות למלא את עולם ההנדסה" – אומרת אולגה, "להיות אישה בתחום הזה, במיוחד בכל הקשור להנדסת חשמל, זה קשה לעתים - נתקלים במקרים של יחס מפלה, אך היום אני כבר רואה את השינוי ושמחה לראות יותר נשים שבוחרות ללכת ללמוד הנדסה".