חזרה לרפואה משלימה - ייעוץ, אבחון וטיפול

תפריט

שיטת Halotherapy

Photo

Halotherapy הינה שיטת טיפול במלח המתבססת על סגולות הריפוי הטבעי של מערות המלח העתיקות באירופה בשילוב מכשור טכנולוגי מתקדם.

מרכיב הטיפול העיקרי הוא אירוסולים - חלקיקים מיקרונים של נתרן כלורי המוזרמים במשך הטיפול באופן מבוקר ורצוף באמצעות מכשיר Halogenerator אל תוך חלל חדר המלח לפי פרמטרים המותאמים באופן אישי למטופל ונשאפים אל תוך דרכי הנשימה.

מרכיבים חשובים נוספים בטיפול הם תנאי לחות נוחים בין 40%-50% לחות, טמפרטורה יציבה של 18-22 מעלות צלסיוס, וסביבה נעימה ומרגיעה, רוויית יונים שליליים ונקייה ממזהמים ואלרגנים, בתוך חדרים עטופים בשכבות של מלח נקי יבש בריכוז גבוה של - 99% NaCl.

מכלול התנאים הללו יחד יוצרים מיקרואקלים הדומה לזה הקיים במערות המלח הטבעיות השוכנות בעומקים תת קרקעיים של מאות מטרים.

רגישות למחלות וזיהומים בדרכי הנשימה הנה לרוב גנטית וקשורה בחוסר איזון ברמות מינרלים וה-NaCl בגוף, שהנו מרכיב עיקרי וחשוב בנוזל הבין-תאי והנוזל התאי המעורב בתהליכי הנשימה וחילוף החומרים.

החלקיקים הנשאפים מאזנים את רמות ה-NaCl שבגוף בפעולת ההגנה על רירית הנשימה ומונעים את המשך היווצרות "החממה" לחיידקים ומזהמים שונים עקב הצטברויות והדבקויות של כמויות גדולות של ליחה צמיגית לדפנות דרכי הנשימה.

יונים בעלי מטען שלילי, הנוצרים במהלך כתישת ה-NaCl באמצעות אנרגיה קינטית, מפחיתים רמות אדרנלין, דופק ולחץ דם, ומביאים לרגיעת המערכת העצבית על ידי הרפייה ושחרור מתח וסטרס, הרחבת צינורות מערכת הנשימה ואיזון גוף ונפש.

הסביבה המלחית, הנקייה יותר, במערכת הנשימה מגנה על התחדשות התאים ומעניקה להם יכולת עמידות טובה יותר, פחות רגישה לזיהומים ומחלות, ורקע אנטי-דלקתי.

השאיר/י את פרטיך ואנו ניצור איתך קשר בהקדם
>