שניר חזוט ושות' משרד עורכי דין

אודות

Photo

משרד עורכי הדין שניר חזוט ושות' הינו משרד בוטיק עם ראש צעיר ודינאמי, המתמחה בעיקר בתחום הנדל"ן והמקרקעין על גווניו השונים.
עו"ד שניר חזוט בעל תואר ראשון במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן,בוגר קורס תמ"א 38 ופינוי בינוי מטעם מרכז גלובס לנדל"ן והאונברסיטה העברית, בוגר קורס דירקטורים מטעם אונברסיטת בר-אילן, לשעבר דירקטור ברשות הספורט העירונית באשדוד וחבר תת ועד לשכת עורכי הדין מחוז דרום.
המשרד מעניק ללקוחותיו שירות מקצועי ואמין לכל אורכו של הליווי המשפטי: מהייעוץ הראשוני, דרך שמירה על האינטרסים של הלקוחות בכל הקשור להיבטים המסחריים והמשפטיים של עסקת המקרקעין, בבדיקות המקדמיות לנכס הכולל תכנון מס, בניהול משא ומתן ועד לשלב העברת ורישום הזכויות בנכס.

כמו-כן, המשרד מלווה פרויקטים מורכבים ומשמעותיים בכל שלביהם, ופועל להפוך כל עסקה מורכבת ומסובכת לישימה, פשוטה ומהירה. במשרד מטופלים פרויקטים עבור חברות מובילות בתחום הנדל"ן. במשרדנו מחלקת התחדשות עירונית ובה מטופלים פרויקטים של תמ"א 38 ועסקאות פינוי ובינוי. למשרדנו ניסיון רב בליווי פרויקטים מטעם בעלי דירות ויזמים, החל משלב הבדיקות המקדמיות וגיבוש ההיתכנות הראשונית לפרויקט ועובר לשלב השלמת הפרויקט, מסירת הדירות החדשות לבעלי הדירות והשלמת רישום הזכויות בלשכת רישום המקרקעין ו/או מנהל מקרקעי ישראל.
תחומי עיסוק: דיני מקרקעין ,אזרחי ולטיגציה ,מסחרי ,דיני תאגידים וחברות ,דיני חוזים ,צוואות, ירושות והסכמי ממון.

דיני מקרקעין

Photo

מחלקת הנדל”ן, התופסת נתח נכבד מפעילות המשרד, עוסקת בכל תחומי הנדל”ן ודיני המקרקעין, על גווניו השונים, לרבות ניהול מו”מ חוזי ועסקי, עסקאות וליווי יזמים ופרויקטים, תכנון ובנייה, מיסוי מקרקעין, ליטיגציה, ייצוג בפני רשויות שונות.

אזרחי וליטיגציה

Photo

משרדנו מייצג בפני כל בתי המשפט והערכאות המנהליות בישראל, בכל תחומי  המשפט המסחרי והאזרחי ובכלל זה: דיני חברות, מקרקעין, פינוי מושכר, בתים משותפים, סכסוכים, חוזים וחיובים, מכרזים ועוד.

מסחרי, דיני תאגידים וחברות

Photo

משרדנו מספק ייעוץ משפטי שוטף לתאגידים בכל ההיבטים  הנוגעים לפעילותם העסקית, משלב התכנון וההקמה, דרך הכנת מכלול ההתקשרויות החוזיות והעסקיות הנלוות לפעילות העסקית, וכלה בליווי שוטף של הפעילות העסקית עצמה. שניר חזוט משרד עורכי דין הינו בעל ידע וניסיון בטיפול בעסקאות ונושאים מסחריים מורכבים, כולל הקמת תאגידים ומיזמים משותפים, מיזוגים ורכישות, הסכמי שיתוף פעולה, הקצאות, הסכמי ייצור, הפצה ורישיון ועוד.

צוואות, ירושות והסכמי ממון

Photo

משרדנו מתמחה בתחום הירושות, עזבונות ונאמנויות וכן במתן ייעוץ וליווי לבני "הגיל השלישי" בכל הנוגע לתכנון משפטי בהיבטים רפואיים ורכושיים. בנוסף מתמחה משרדנו בתכנון משפטי בהיבטים הזוגיים הנוגעים להסכמי ממון והסכמי חיים משותפים.


אזרחות פורטוגלית

Photo

ברכותיי על החלטתכם להתחיל במסע אל הוצאת האזרחות הפורטוגלית הנכספת (אשר כמובן הינה אזרחות אירופאית לכל דבר ועניין, מה שיהפוך אתכם לאזרחי האיחוד האירופי).

מדובר בחלון הזדמנויות חד פעמי ובלתי חוזר!

תחילה, לפני שנקפוץ לביורוקרטיה ולהיסטוריה, עליכם לדעת כי לפי החוק הפורטוגלי ישנם שני "תנאי ברזל" להגשת הבקשה לאזרחות במסלול זה:

 1. על מגיש/ת הבקשה להיות מעל גיל 18.
 2. במקרה של רישום פלילי במידה והעונש על ביצוע העבירה לפי המשפט הפורטוגלי הינו 3 שנים ומעלה אין אפשרות להגיש בקשה. אם אין כלל רישום פלילי או אם העונש בגינו מתחת ל-3 שנים ישנה אפשרות להגיש את הבקשה.

עברנו את זה?  מצויין... אפשר להתחיל לעבוד.

שלב מקדים בדיקת זכאות ראשונית 

על מנת שנוכל להתחיל בבדיקת זכאותכם הראשונית לאזרחות, נדרשים לנו בסך הכל  2 מסמכים שקל ופשוט להשיג:

 1. צילום הדרכון שלכם ) רק של העמוד עם התמונה(.
 2. צילום תעודת הזהות שלכם + ספח המעיד על כתובת המגורים.

איך מעבירים אליי את המסמכים?

ניתן להעביר אותם סרוקים באופן ברור וקריא בפורמט PDF לכתובת הדוא"ל של המשרד [email protected] 

שלב א' - קבלת אישור הקהילה היהודית בפורטוגל 

עברנו את השלב המקדים? גילינו שאתם אכן זכאים לקבלת האזרחות? כעת עוברים לשלב הבא והוא הגשת בקשה רשמית לתעודת זכאות מהקהילה היהודית בפורטוגל, שהיא המוסמכת מבחינת ממשלת פורטוגל לקבוע כי אתם צאצאים של מגורשי ספרד. 

על מנת שנוכל להכין את הבקשה, נדרשים לנו 3 מסמכים, אשר גם אותם קל ופשוט להשיג:

 1. צילום תעודת נישואין שלכם או של הוריכם התעודה משמשת את הקהילה היהודית בפורטוגל כדי לקבוע שאתם יהודים) ואם אתם או הוריכם נישאתם ברבנות סימן שאתם כאלו( בדרך כלל תעודת הנישואין תימצא בביתכם או בבית ההורים ואם לא ניתן לקבל העתק ממנה מהמועצה הדתית/רבנות בעיר בה נישאתם (גם תעודת נישואין של אח או אחות תסייע במקרה ולא תמצאו).
 2. תעודת לידה שלכם תקבלו אותה במשרד הפנים בתור המהיר ללא עלות )ניתן לגשת ולקבל פיזית או להזמין דרך האתר שלהם והיא תישלח לביתכם) שימו לב!  חשוב לבקש תעודת לידה דו לשונית כלומר מראש שהיא תינתן גם בעברית וגם באנגלית (אם לא נולדתם בישראל עליכם להשיג תעודת לידה מארץ המוצא שלכם)
 3. מסמך המוכיח את המוצא ה"ספרדי" שלכם . מדובר בסך הכל במסמך ממנו ניתן ללמוד כי במקור )אתם או אחד ההורים שלכם, או הסבא או הסבתא וכו') מאחת הארצות ה"מזכות" כמו מרוקו, טוניסיה, תורכיה, יוון, אלג'יר, סוריה, לבנון, מצרים,בולגריה, ארצות הבלקן וכו'. כמו כן צריך שמסמך זה גם יוכיח את השם ה"ספרדי" שלכם.

מסמכים כאלה לדוגמא צריך רק אחד מהם:-

 1. תעודת זהות עם הספח של בן המשפחה שנולד באחת מהמדינות שציינו בסעיף  3 (בתעודת הזהות כתובה ארץ הלידה ובספח כתוב השם המקורי).
 2. צילום דרכון של אותו בן משפחה בו מצויינת ארץ הלידה והשם המקורי.
 3. תמצית רישום ממשרד הפנים של בן המשפחה (מקבלים ללא תשלום במשרד הפנים והיא כבר כוללת גם את ארץ הלידה וגם את השם המקורי) זהו המסמך הרצוי ביותר אבל גם עם השאר נסתדר.
 4. תעודת נישואין של ההורים )בוודאי יש להורים ואם לא אז תקבלו אותה ברבנות).
 5. כל מסמך אפשרי מארץ המוצא תעודת עלייה לישראל, דרכון מרוקאי )לדוג') תעודת לידה מטורקיה, תעודת זהות מטוניס וכו'.

בנוסף, אם סבא או סבתא הם אלו שנולדו באותן ארצות יש להראות תצלום ת.ז של ההורה "המקשר", ככה שנוכל להוכיח את הקשר בינכם ובין סבא/סבתא.

אם שמכם השתנה מאז שנולדתם (כמו למשל בעקבות נישואין או מכל סיבה אחרת( תצטרכו לבקש במשרד הפנים מסמך נוסף שנקרא "תעודה המעידה על שינוי שם" (גם אותו תקבלו במשרד הפנים).

אמרתי לכם שזה פשוט? את שאר המסמכים אנחנו כבר נתרוצץ ונשיג עבורכם.

כמו כן אנחנו נספק לקהילה היהודית הסבר על שם המשפחה, ונמסור לה את כל התימוכין המקצועיים והאסמכתאות הדרושות במטרה להוכיח את הקשר ביניכם לבין מגורשי ספרד ופורטוגל )זהו החלק המורכב ואותו תשאירו לנו, יש לנו את הידע והניסיון לטפל בכל מקרה אפשרי, מכל ארץ מוצא(.

איך מעבירים אליי את המסמכים? גם כאן ניתן להעביר את המסמכים סרוקים באופן ברור וקריא בפורמט PDF לכתובת הדוא"ל של המשרד  [email protected] 

אם אושרתם ע"י הקהילה היהודית תתבקשו לשלם אגרה עבור קבלת תעודת הזכאות ("סרטיפיקדו") 500 אירו לבן המשפחה הראשון ו- 250 אירו לבן משפחה נוסף (קרבה ראשונה) התשלום יתבצע או באמצעות העברה בנקאית על ידכם ישירות לקהילה היהודית בפורטוגל או, אם תרצו, ישירות אלינו ואנו נדאג להעביר את התשלום במקומכם (פשוט ונוח –אסביר כשזה יהיה רלוונטי).

חשוב לציין!  התשלום לקהילה היהודית מתבצע רק לאחר קבלת אישורם הסופי. אין גביית תשלום מצדם על הבדיקה עצמה כלומר לא יקרה מצב בו תשלמו את האגרה לקהילה ולא תקבלו את האישור ממנה (ואני מדגיש מדובר בשלב זה על אישור הקהילה היהודית בלבד ולא על האזרחות הפורטוגלית עצמה(.

שלב ב' - לאחר שהתקבל אישור הקהילה היהודית 

השלב המאתגר מאחורינו  )בדרך כלל כ- 3 חודשים ממועד היציאה לדרך ( וכעת אנו ממשיכים לשלב הבא והוא היערכות להגשת בקשת האזרחות עצמה לממשלת פורטוגל.

כעת דרושים לי המסמכים הבאים:-

 1. תעודת לידה מארץ המוצא )אותה כבר הבאתם בשלב הראשון אך הפעם יש להביא את המקור(
 2. תמצית רישום/תעודה המעידה על שינוי שם (במקרה של שינוי שם פרטי/משפחה במהלך החיים).
 3. תעודת יושר אנו נדאג עבורכם למסמך זה (במידה של מגורים בעבר/הווה במדינה זרה יש לספק תעודת יושר מאותה המדינה גם כן ואנו ניתן הסברים כיצד להזמינה).
 4. דרכון בתוקף )לפחות 12 חודשים) במקרה של אזרחות נוספת גם את הדרכון הנוסף בתוקף.

*במקרים ספציפיים של חוסר בתעודות הנ"ל יינתן הסבר ספציפי לגבי אפשרויות הפעולה הקיימות בנושא.

שלב ג' - הגשת הבקשה לאזרחות לממשלת פורטוגל 

בשלב זה יש ברשותי את כל המסמכים הדרושים ואני מגיש את הבקשה הרשמית למשרד המשפטים ורישום האוכלוסין בפורטוגל.  הבקשה הנשלחת לפורטוגל תכיל את המסמכים הבאים:

 1. האישור המקורי מהקהילה היהודית בפורטוגל  (פורטו/ליסבון).
 2. תעודת לידה מקורית של מגיש הבקשה, מאושרת ע"י חותמת "אפוסטיל" במשרד החוץ הישראלי (ומתורגמת לפורטוגלית)  תרגום רשמי ומאושר של שגרירות פורטוגל או של עו"ד/נוטריון פורטוגלי(.
 3. תעודת יושר ישראלית מקורית של מגיש הבקשה, מאושרת ע"י חותמת "אפוסטיל" (כנ"ל) ומתורגמת לפורטוגלית (תרגום רשמי ומאושר של שגרירות פורטוגל או של עו"ד/נוטריון פורטוגלי) באם מבקש הבקשה גר בעברו תקופה ממושכת בח"ל או שנולד במדינה שאינה ישראל, יידרש מבקש הבקשה להציג תעודת יושר גם ממדינה זו, בנוסף לזו הישראלית.
 4. העתק נאמן למקור של דרכונו של מבקש הבקשה מאושר על-ידי נוטריון.

נקודות שחשוב לי לציין לקראת הסיום...

 • זמן ההמתנה עד לקבלת התשובה על האזרחות )ממשרד המשפטים הפורטוגלי) איננו קבוע בחוק, זמן זה נכון להיום עומד על כשנה עד שנתיים מרגע הגשת הבקשה בפורטוגל (ויודגש הבקשה לאזרחות ולא הבקשה לאישור הקהילה היהודית) אין התחייבות לקבלת תשובה בזמן כלשהו ויש להתאזר בסבלנות.
 • ישנה חשיבות רבה מאד לשיתוף פעולה מצידכם לזמינות, להעברת מסמכים ותשלומים בזמן, למענה על שאלות וכו'. ללא שיתוף פעולה לא תתקדם הבקשה.
 •  התהליך מסתיים בקבלת תעודת לידה פורטוגלית ומרגע קבלתה הנכם אזרחי פורטוגל לכל דבר ועניין (אל תדאגו...אתם נשארים גם אזרחי ישראל) אם תרצו דרכון פורטוגלי לאחר קבלת האזרחות מדובר בתהליך פשוט אותו כבר תוכלו לבצע בעצמכם בעלות זניחה ע"י הגעה לשגרירות פורטוגל בת"א, שם יצלמו אתכם ויקראו לכם לאחר שהדרכון יהיה מוכן.
 •  אישורכם הן על ידי הקהילה היהודית כצאצאים למגורשי ספרד והן על ידי ממשלת פורטוגל כאזרחים, הינם בסמכותם הבלעדית של גופים אלו ובהתאם לחקיקה העדכנית ולנתונים האישיים שלכם. אני כעו"ד בוודאי לא יכול להתחייב על התוצאה הסופית או על דברים שאינם תלויים בי, אינני מנפיק אזרחות בשם ממשלת פורטוגל ואינני מחלק דרכונים. אני מגיש בשמכם ועבורכם בקשה לקבלת אזרחות לממשלת פורטוגל בהתאם לדרישותיה ולקריטריונים שקבעה ומבחינתי אעשה את כל הדרוש מבחינה מקצועית, באופן אישי ומסור, כדי שנשיג ביחד את המטרה.

השאיר/י את פרטיך ואנו ניצור איתך קשר בהקדם