נזקי גוף וביטוח

Photo

נזקי גוף וביטוח
דיני נזיקין עוסקים במקרים בהם נגרם נזק לגוף האדם כתוצאה מרשלנות מצד המזיק אשר לו חובת זהירות, ומוטלת עליו האחריות לפיצוי.

דיני הנזיקין והביטוח הינו תחום רחב ומגוון הכולל סעיפי משנה שונים, שעיקרם פגיעות ברשות הרבים.
רוב התאונות והפגיעות נגרמות כתוצאה ממפגעים במקומות ציבוריים ו/או פרטיים,כגון נפילות והחלקות (ברחוב, בסופרמרקט, קניונים, מסעדות וברים, בתי חולים, בריכות שחייה, חדרי כושר וכו'). במקרה של תאונות מסוג זה, תיעוד מיידי לאחר קרות האירוע הוא בעל חשיבות רבה, וכן איסוף מידע על עדים לאירוע זה, אם בכלל. בנוסף, יש להודיע ​​על כך לגורמים הרלוונטיים.

ביטוח תאונות אישיות תלמידים
ישנם מספר דגשים שכל הורה צריך לדעת על זכויות הילד הנפגע במהלך שהותו במסגרת הלימודים ומחוצה לה.

סעיף 6 (ד1) לחוק חינוך חובה קובע כי כל תלמיד הזכאי לחינוך חינם (מגיל 3 ומעלה) חייב להיות מבוטח בביטוח תאונות באמצעות רשות חינוך מקומית שבתחום שיפוטה נמצא המוסד החינוך שבו לומד התלמיד. ביטוח זה חל על תלמיד 24 שעות ביממה, בכל מקום, בין אם אירעה תאונה במוסד חינוכי ובין אם מחוצה לו ומחוץ למסגרת החינוכית. יש להדגיש כי גם ילדים מתחת לגיל 3 מבוטחים בביטוח תאונות אישיות, אך ביטוח זה חל רק בעת השהייה במסגרת החינוית.
במקרים כאלה יש להוציא "אישור לימודים" לפיו הילד לומד במוסד חינוכי בעת התאונה. יש לאסוף רישומים רפואיים מלאים של נזק שנגרם כתוצאה מתאונה, תיעוד הוצאות רפואיות הקשורות לתאונה, וכן אישור היעדרות ההורים מקום עבודתם בזמן הטיפול בילד.

תביעות ביטוח
לרוב האוכלוסייה קיימים ביטוחים שונים הן במקום העבודה והן באופן פרטי, כגון ביטוח תאונות אישיות, ביטוח חיים, ביטוח רכוש, ביטוח אובדן כושר עבודה, מחלה, נכות וכיסויים רפואיים שונים.

לפיכך, במצבים בהם נגרם נזק פיזי כתוצאה מתאונה ו/או מחלה, זכאי התובע לקבל פיצוי בהתאם לכיסויים בפוליסה, וזאת בנוסף לפיצוי המגיע לתובע מטעם הגורם המזיק.
למשרד עורכי דין פילביץ' אבדייב ניסיון רב וידע רחב בתחום ניהול תיקי ביטוח. ניתן לפנות למשרד לצורך קבלת ייעוץ וובדיקה בדבר זכאותכם לקבלת פיצוי ותקבולים.

השאיר/י את פרטיך ואנו ניצור איתך קשר בהקדם