פלאפל חצי חינם

כתובת:רוגוזין 13/20

שעות פעילות : א-ה 09:00-22:00 
ימי שישי : 09:00-15:00

פלאפל חצי חינם נבחר ע"י הגולשים כהפלאפל הטוב ביותר באשדוד!

כשר למהדרין בהשגחת בד"ץ אשדוד 

דעת השף גיא פרץ:

מבחן הכדור: פריך ואוורירי, מתכון מודרני יותר מהכדורים הנוסטלגיים ומשופר

סלטים: סלטים קלאסיים עם פינוק של תוספת ביצה קשה

השוס של המקום: הביצה הקשה והעובדה שהפלאפל ללא גלוטן.

ראוי לציון: השמן שלהם נוצץ ונקי- עובדים נקי ומסודר.

   

מאחר ומדובר בדוכן הפלאפל היחיד ברשימת הנבחרים שאינו תימני או מינימום ממוצא מזרחי. הבעלים מיכאל מיכאלי התרגש מהמעמד ומהעובדה ששף גיא פרץ בכבודו ובעצמו הגיע לאשדוד במשימת אשדוד נט לבחון את הפלאפל שלו.

הקטע המיוחד – פלאפל בלי גולטן (כלומר גם בלי פרורי לחם, כך שהשמן לא נספג)

שם וכתובת: פלאפל חצי חינם, רוגוזין 13

שם הבעלים: מיכאל מיכאלי

תאריך הקמה -  2010

מהיכן המתכון? הוא המציא את המתכון למד מבני דודים ושיפר אותו בגלל הגלוטן  (הפלאפל בלי. הפיתה עם).

אפשר להגיד על פלאפל הרבה דברים אבל האם חשבתם שאפשר להגיד עליו גם שהוא בריא?  העובדה שכדי להכין אותו חייבים לטגן את הכדורים בשמן עמוק, מבלבלת אותנו וגורמת לתהות על טיבו של השמן והמרכיבים ממנו מכינים אותו, הפלאפל נחשב למאכל הרחוב הישראלי המפורסם ביותר, אך גם באותה נשימה למחולל הצרבת. במקרה הזה יש לנו בשורה, באשדוד יש דוכן אחד ומיוחד, שבו אפשר להכניס  את כדור הפלאפל, לקטגוריות תפריט הבריאות,  אתם שואלים אייך?   

  הסיפור של הכדור

מיכאל  מיכאלי הקים את פלאפל חצי חינם בשנת 2010 , הוא הגיע עם ניסיון  רב ורצון גדול, להקים דוכן פלאפל בעיר אשדוד, הוא רצה לספק לתושבים מנה של פלאפל בריא, טעים, פריך וללא גלוטן. במשך כמה חודשים עבד על המתכון הסודי של כדור הפלאפל וכך יצר לו טעם ייחודי ואיכותי.  

למיכאל מספר עקרונות מהותיים, מדי יום מתייצב  בדוכן  ברוגוזין להכנת העיסה שתהיה טריה , הוא אינו מקפיא ושומר הוא מכין טרי במקום.  מיכאל מקפיד על החלפת השמן באופן יומיומי. כי מעבר למתכון הסודי,  אחד מהסודות בהכנת הפלאפל טמון בשיטת הטיגון. השיטה  של מיכאל כוללת שמן עמוק בתוך סיר על הגז,  בשיטה זו, ספיגת השמן בפלאפל היא מינימלית והוא בקושי מורגש  הפלאפל של מיכאל  מקבל מראה זהוב ובהיר , בגלל שהשמן מתחדש, בנוסף הוא משתמש בשמן חמניות  אשר נחשב בריא ומומלץ מכיוון שהוא מופק מזרעי חמניות ע"י כבישה ועוזר בהורדת הכולסטרול הודות לחומצה לינולאית בריכוז גבוה ומכיל ויטמין E

את כדורי הפלאפל מיכאל מכניס לתוך פיתות טריות אותן מביאים בכל יום , וסלטים מפנקים שהוא חותך במקום.

  

מיכאל אתה כותב שהפלאפל שלך מורכב ממתכון  ללא גלוטן, מה הכוונה ?

המתכון שלי לפלאפל לא כולל פירורי לחם  כמרכיב , יש לזה 2 יתרונות , אחד השמן לא נספג בתוך כדור הפלאפל , והשני שהוא לא מגדיל את כמות הקלוריות.

בוא נבין רגע למה פלאפל נחשב למאכל בריא?
תערובת הפלאפל מורכבת מ- 90% חומוס. החומוס הוא חלק ממשפחת הקטניות שידועות באיכות התזונתית מעולה  , הקטניות הם המקור הצמחי העיקרי לחלבון.הקטניות, והחומוס ביניהם, מהווים מקור טוב לויטמינים כמו ויטמין בי , כמו החומצה הפולית לדוגמא, ומספקים גם הרבה מינרלים כולל מגנזיום, אשלגן, ברזל, סידן, זרחן ואבץ.

מיכאל מסביר " הפלאפל הוא מאכל שכולם אוהבים מילדים למבוגרים, אני יצרתי מתכון לפלאפל פריך ואוורירי , כל מי שמגיע לאכול כאן, חוזר ומבקש שוב, וכך גם יצרתי אפשרות לרכוש את העיסה ולקחת הביתה. הרבה פעמים מגיעים אליו הורים שקונים את העיסה ומכינים בבית לארוחת צהריים  לבני המשפחה, כשאני רואה את הלקוחות שלי נהנים זה מה שמשמח אותי ויודע שלפעמים העלות שלי עבור האיכות גדולה אבל מה שהלקוח מקבל משמעותי יותר. "

רעבים?

מחיר מנה: 14 ש"ח, חצי מנה 8ש"ח לקניית העיסה  25 ₪ לקילו שווה ל30 כדורים.

כתובת : פלאפל חצי חינם, רוגוזין 13 אשדוד.