התערוכה "מושחתים נתפסתם" של אומ"ץ – אזרחים למען מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, נפתחה אמש באשדוד. התערוכה, שמוצגת ביד לבנים באשדוד, היא אסופה של קטעי עיתונות ומכתבים שחושפים את פעילות העמותה למלחמתה בשחיתות.

בין התמונות שמוצגות בתערוכה מופיע גם שמו של ראש עיריית אשדוד לשעבר, אינג' צבי צילקר, כשסביב שמו נמצאים קטעי עיתונות ומכתבים ששלחה העמותה בעניינים שונים שנוגעים לצילקר.

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, התכבד לשאת ראשון את דברי הפתיחה לתערוכה, תוך שהוא מקדם בברכה את יו"ר אומ"ץ ואת חבריה. במהלך הדברים שנושא ראש העיר, הוא מציין את המקרה בו הוא התנגד לתת קרקע לאדם שלא על פי כללי מינהל תקין, דבר שהוביל לניסיון להתנקש בחייו כאשר רימון רסס הושלך לביתו. עוד מציין לסרי שהפעילות של אומ"ץ ומלחמתה בשחיתות צריכה להגיע למערכת החינוך. ראש העיר מציין בדבריו את דברי מפכ"ל המשטרה השבוע בכנסת, שאמר לחברי הכנסת שאנו חיים בחברה מושחתת.

קטע וידאו ראשון:

ניצב בדימוס, משה מזרחי, לשעבר ראש אגף החקירות במשטרה, התייחס אף הוא לפעילות של אומ"ץ ולמלחמה היום יומית בשחיתות שלטונית. לדברי מזרחי, דברי המפכ"ל השבוע בכנסת, נאמרו באומץ רב. מזרחי מתייחס לנוכחותו של לסרי וכן לדבריו נגד השחיתות השלטונית ומציין בפניו שמדובר בהתחייבות של לסרי.

יו"ר אומ"ץ, אריה אבנרי, נשא אף הוא דברים בפתח התערוכה. אבנרי מציין שראש עיריית אשדוד הוא בסך הכל ראש העיר השני שמוכן לשאת דברים בתערוכה. שאר ראשי הערים שבהם נערכה התערוכה, לא הופיעו כי הם מוצגים בתערוכה, פרט לראש עיריית רעננה, שכן הופיע. בהמשך דבריו מתייחס אבנרי לנגע השחיתות השלטונית ועל המלחמה הסזיפית של אומ"ץ וכן על הלחצים הרבים בהם נמצאים חברי אומ"ץ. אבנרי מספר שאומ"ץ הייתה שותפה להחלפת השלטון באשדוד. לדבריו, את צילקר הוא הכיר שנים רבות, אך בעמותה לא עשו לו הנחות בכל הנושאים בהם הייתה נדרשת התערבות משפטית. בסיום דבריו מציין אבנרי: "תפנימו ותבינו, זו המציאות, לא צבענו אותה, לא הוספנו, זו המציאות ".

קטע וידאו שני עם התייחסותה של חברת האופוזיציה, הלן גלבר:

יו"ר ועדת הביקורת בעירייה וחברת האופוזיציה, הלן גלבר, שנמצאת במפלגתו של צילקר במועצה, נכחה אף היא בפתיחת התערוכה. גלבר בירכה על פעילות העמותה. גלבר אף הביעה תקווה שהבאת התערוכה לאשדוד, תגרום לשלטון לשנות דרכו למינהל תקין. בהתיחסותה לכך שראש המפלגה שלה (צבי צילקר) מככב בתערוכה, אומרת גלבר שהיא אינה מצדיקה ומגוננת על כל התנהלות של שחיתות, אך יחד עם זאת מציינת גלבר שכל אדם חף מפשע, עד שהוכחה אשמתו.

טקס פתיחת התערוכה הסתיים בשיר "אין לי ארץ אחרת, גם אם אדמתי בוערת".

 [gallery]

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו